גיוס עובדים


עובדים איכותיים הם התנאי להצלחה של כל ארגון. מנהל, יזם או בעל עסק שמשכיל לגייס צוות מנהלים ועובדים איכותי, מאפשר לארגון לפעול בהצלחה וביעילות להשגת המטרות העסקיות, היעדים והאתגרים העומדים בפני הארגון.

 

תהליך הגיוס

תהליך הגיוס דורש משאבי זמן, תקציב, ידע וניסיון מתאימים. המפתח לגיוס עובדים אפקטיבי היא אסטרטגית גיוס שמתאימה למשאבי הזמן והתקציב של החברה וכמו כן לכישורי המנהל המגייס.

עלות הכישלון בבחירת העובד המתאים גבוהה ומוערכת ב6-12 חודשי עלות שכר העובד שכוללים את עלויות חיפוש המועמדים, מיון, סינון ואבחון, משאבי הזמן שנדרשו לגיוס העובד, הדרכה וחניכת העובד וזאת, ללא העלויות של התפקוד הלקוי של העובד בתקופת העסקתו והמשמעויות לארגון.

 

כדי לוודא התאמה מיטבית של העובד לארגון נדרשת עבודת הכנה מעמיקה שכוללת:

 1. הכרת הארגון המגייס – לימוד המוצרים והשירותים שהארגון מספק, הסביבה העסקית, מתחרים והמבנה ארגוני. כמו כן הכרת התרבות הארגונית של החברה.
 2. הכרת המנהל הישיר וסביבת העבודה – הבנת הצרכים והציפיות של המנהל המגייס והמנהל הישיר של העובד, תכונות המנהל הישיר וסגנון התקשורת שלו.
 3. הגדרת התפקיד של המשרה המבוקשת – הגדרה מפורטת של תחומי הפעילות והאחריות של העובד, כישורים והשכלה נדרשים, ניסיון קודם שרלוונטי למשרה, סביבת העבודה, דגשים ואתגרים שראויים לציון.
 4. מסגרת השכר והתנאים הנלווים.

 

פרסום המשרה

השלב הבא הוא פרסום המשרה באתרי דרושים כגון דרושים, אולג'ובס, ג'ובמסטר וכד', לינקדאין, פייסבוק ופרסומים בעיתונות מתאימה. לעיתים, נדרשת פנייה למועמדים ספציפיים (Head Hunting) שמועסקים בארגונים ובמשרות זהות או דומות למשרה הנדרשת.

כדי לוודא פנייה של מועמדים מתאימים נדרש לוודא:

 1. תאור ברור וממוקד של המשרה המבוקשת, כולל כישורים ונסיון נדרשים.
 2. פרסום במדיה המתאימה ביותר ומשרה המבוקשת וזאת כדי לוודא פנייה לפלח המועמדים המתאים וקבלת קורות חיים ממועמדים העונים לדרישות המשרה.

 

תהליך הסינון והמיון של המועמדים הפונים הוא קריטי מהסיבות הבאות:

ü  בחירת המועמדים המתאימים ביותר מבין עשרות ולעיתים מאות מועמדים, יאפשר המשך פעילות יעילה וממוקדת במועמדים ראויים ותמנע בזבוז זמן בהמשך תהליך הגיוס.

ü  פסילה של מועמדים ראויים עקב תהליך מיון וסינון לקוי או רשלני תמנע המשך תהליך עם מועמדים שאילו היו ממשיכים בתהליך, היו נמצאים מתאימים לצרכי הארגון.

 

ראיונות ואבחון

המשך תהליך הגיוס מטרתו סינון נוסף ואבחון המועמדים שעברו את שלב הסינון הראשוני ונקבע בהתאם לצרכים והדרישות השונות בכל ארגון. התהליך כולל את השלבים הבאים או חלקם:

 • ראיונות טלפוניים
 • ראיונות אישיים
 • ראיונות עומק
 • אבחון קבוצתי בהתאם לצורך
 • גרפולוגיה בהתאם לצורך

 

הטמעת העובד בארגון

כדי לוודא הטמעה מוצלחת של העובד בארגון ובתאום עם המנהל הישיר והמנהל המגייס מתבצע ליווי של העובד והמנהל בתקופת הלימוד חניכה והשתלבות העובד בארגון. זאת כדי לוודא התאמת ציפיות של העובד והמנהל.

 לתאום פגישה ללא התחייבות

טואול - בניית אתרים